Τρίτη 18 Ιανουαρίου 2011

ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία στο πρωτάθλημα η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας προσθέτοντας ακόμη μια νίκη με αντίπαλο τα Μονόσπιτα.

ΜΟΝΟΣΠΙΤΑ- ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΒΕΡΟΙΑΣ:1-4

Εικόνα παιχνιδιού: Σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Βέροιας κατάφερε να πιάσει μια πολύ καλή απόδοση, όπως αποτυπώνεται και από το αποτέλεσμα του αγώνα. Οι ‘μπέμπηδες’ αιφνιδίασαν τον αντίπαλο και ήδη στο 17ο λεπτό προηγούνταν με 3-0. Στο ΄4 μετά από σέντρα του Σαμπρή, κεφαλιά του Ανθυμιάδη πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κιατικίδης έκανε το 1-0. Στο 9’  μετά από κόρνερ και σύγχυση στα καρέ της γηπεδούχου, ο Σαμπρής με όμορφο πλασέ έκανε το 2-0 για τη βεροιώτικη ομάδα. Στο 17’ μετά από πάσα του Ανθυμιάδη, ο Αντωνίου που βρέθηκε μέσα στην περιοχή πλασάρει και πριν καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα ο αμυνόμενος του Αχιλλέα τη σταμάτησε με το χέρι και σωστά ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι, με το Γαβριηλίδη να το εκτελεί σωστά. Με το σκορ αυτό έληξε το ‘α ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη η Ακαδημία συνέχισε να έχει την υπεροχή, όμως μετά από λάθος των αμυντικών  δέχτηκε γκολ. Στο 54’ ο Μιχαηλίδης μετά από καταπληκτική ενέργεια, αφού πέρασε 2 αμυντικούς πλάσαρε σωστά στον Ανθυμιάδη, ο οποίος διαμόρφωσε τοτ ελικό 4-1.
ΣύνθεσηΑκαδημίας:Χονδραντώνης,Ριζούδης,Κιατικίδης, Τσαλουχίδης, Σαμπρής(64’ Κουλουριώτης), Αντωνίου, Θεοδωρίδης, Παλούκας(75’ Κάστρης), Ανθυμιάδης(57’ Μελικιώτης), Γαβριηλίδης, Μιχαηλίδης.
Την επόμενη αγωνιστική η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας αγωνίζεται στο ΔΑΚ Βεροίας με τον Αχιλλέα Νάουσας.
Ώρα έναρξης του αγώνα 10,30’.

Φιλικό με τη Σκύδρα για το παιδικό της Ακαδημίας.
Το παιδικό τμήμα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Βέροιας δεν είχε επίσημες υποχρεώσεις, καθώς είναι γνωστό ότι προκρίθηκε άνευ αγώνα στην Γ΄ φάση του παιδικού πρωταθληήματος ,αγωνίστηκε όμως σε φιλικό παιχνίδι στην  Σκύδρα με την  τοπική ομάδα κερδίζοντας την με σκορ 4-5. Τα γκολ για την ομάδα της Βέροιας έβαλαν οι: Καλαιτζίδης 2 ,Μελικιώτης, Νταμοτσίδης και ο μικρός Παντέλογλου Κ. Το επόμενο Σάββατο είναι προγραμματισμένο φιλικό με το αντίστοιχο τμήμα του Νησελίου
Σύνθεση Ακαδημίας:
ΒΕΛΕΝΤΣΑΣ (65΄ Κούβαρος),ΠΑΝΤΕΛΟΓΛΟΥ Α(40΄ Βασιλείου Γ). ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Λ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν (55΄Παππάς),ΠΑΝΤΕΛΟΓΛΟΥ Ι.(Χαρίσης)ΜΕΛΙΚΙΩΤΗΣ(Μίλης)ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΗΣ(65΄ΠαντελογλουΚ) ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΝΟΥΣΑΡΙΔΗΣ(40΄Μελιοπουλος)ΚΑΝΑΡΗΣ Β
   Τα υπόλοιπα τμήματα του συλλόγου (προ παιδικό  τζούνιορ προτζουνιορ μπαμπινο ) αγωνίστηκαν με τα αντίστοιχα τμήματα της ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
το Σάββατο  22/10/2011 θα ταξιδεύσουν στην γειτονική Νάουσα συμμετέχοντας σε φιλικούς   αγώνες με την ΑΚΑΔ.ΝΑΟΥΣΣΑΣ