Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 4-0

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσε στο φετινό πρωτάθλημα το παιδικό τμήμα της ακαδημίας ποδόσφαιρου Βέροιας αγωνίζομαι με αυτή την φορά με τον Απόλλωνα Άγιου Γεωργίου με σκορ 4-0 .
  Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ακαδημία μιας και ευτύχησε από νωρίς να άνοιξη το σκορ μετά από θαυμάσια καθετί πάσα του Μελικιότη στον Καλαιτζίδη και πλάσε του τελευταίου  κάνοντας  το 1-0 στο 5΄στο 25 ήταν η σειρά του Μελικώτη να χρηστή σκόρερ αφού απέφυγε με ντρίμπλα και τον τον  τερματοφύλακα  των φιλοξενούμενων και έτσι έκανε το 2-0 ως το τέλος του ημιχρόνου η ακαδημία έχασε πολλές ευκαιρίες να ανεβάσει   το σκορ αλλά η επιθετικής της  δεν το κατάφεραν διατηρώντας   το σκορ του ημιχρόνου  στο     2-0.Στο δεύτερο ημίχρονο  και πριν περάσουν τα πρώτα 10΄το σκορ είχε γίνει 4-0 χάρις σε δυο πανέμορφα  γκολ με σουτ στο 42΄και στο 47΄με τον Παπαδόπουλο Λ  η συνεχεία δεν ήταν ιδία αλλά σε αυτό συντέλεσαν και οι πολλές αλλαγές που έγιναν .

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΑΚ.ΠΟΔ.ΒΕΡΟΙΑΣ:ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ(45΄ΚΟΥΒΑΡΟΣ)ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Λ ΠΑΝΤΕΛΟΓΛΟΥ Α ΤΣΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΑΜΙΑΝΝΙΔΗΣ (50΄ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ)ΠΑΝΤΕΛΟΓΛΟΥ Ι(60΄ΠΑΝΤΕΛΟΓΛΟΥ Κ)ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Λ(60΄ΤΣΙΓΓΕΝΟΠΟΥΛΟΣ)ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΗΣΚΑΛΑΙΤΖΙΔΗΣ(60΄ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ)ΜΑΝΟΥΣΑΡΙΔΗΣ (50΄ΜΙΛΗΣ)ΜΕΛΙΚΙΟΤΗΣ(50ΧΑΡΙΣΗΣ)